Jesteśmy z Wami każdego dnia!

„Wszystko dziś dla mamy”MAMA - ILUSTRACJA

(wtorek – 26.05.2020r.)

[spoiler title=”Więcej propozycji zabaw dla naszych przedszkolaków na dziś!” close=”1″ tyle=”1″]

Dzisiaj jest wyjątkowy dzień, jeden taki dzień w roku. W dniu 26 maja serdeczne życzenia płyną do Wszystkich Naszych Kochanych Mam! Wszystkim Mamom składamy dziś życzenia płynące z głębi serca: dużo zdrówka, pociechy z dzieci, zadowolenia z pracy i spełnienia marzeń!

dzień mamy 1

1. Życzenia dla Mamy.

Kto jeszcze nie ma pomysłu na życzenia dla Mamy może z pomocą taty lub starszego rodzeństwa nauczy się poniższej rymowanki:

Szczęścia, zdrowia, pomyślności,
samych w życiu chwil radości,
żadnych smutków, trudów, łez,
niech się spełni to, co chcesz!

Kochana Mamo żyj STO lat!

2. Piosenka z dedykacją dla wszystkich naszych Kochanych Mam!

ŚPIEWAJĄCE BRZDĄCE – KOCHAM CIĘ TI AMO JE T’AIME ❤️❤️❤️

3. Opowiadanie „Trzej synowie”- Bruno Ferrero.

Posłuchajcie opowiadania i pomyślcie jak możecie pomagać swoim mamom.

Trzy kobiety szły do studni, aby zaczerpnąć z niej wody. Na kamiennej ławce, w pobliżu fontanny, siedział starszy człowiek i przysłuchiwał się ich rozmowom. Każda z kobiet wychwalała swego syna.

„Mój syn”, mówiła pierwsza, „jest tak zwinny i bystry, że nikt nie jest w stanie mu dorównać”.

„Mój syn”, mówiła druga, „śpiewa jak słowik”. Nie ma nikogo na świecie, kto mógłby się poszczycić tak pięknym głosem, jak on”.

„A ty, co powiesz o swoim synu?”, zapytały trzecią kobietę, która nic nie mówiła.

„Sama nie wiem, czy mogę powiedzieć coś niezwykłego o moim dziecku”, odpowiedziała tamta. „Jest dobrym chłopcem, tak jak wielu innych. Nie robi jednak nic specjalnego…”.

Kiedy dzbany były już pełne, kobiety skierowały się w stronę domów. Podążył za nimi również starzec. Naczynia były ciężkie i ramiona kobiet uginały się się od wysiłku.

W pewnym momencie zatrzymały się, aby móc troszkę odpocząć. Podbiegło do nich wtedy trzech młodzieńców. Pierwszy rozpoczął natychmiast jakieś widowisko: oparł dłonie na ziemi i zaczął wywijać koziołki, wierzgając nogami w górze, a potem zaczął wykonywać salta. Kobiety przyglądały się mu z zachwytem: „Ach, jaki zręczny!”.

Drugi chłopiec zaraz zaintonował jakąś piosenkę. Głos miał tak piękny, jak słowik! Kobiety przysłuchiwały się mu ze wzruszeniem w oczach: „Ach, cóż to za anioł!”. Trzeci z chłopców podszedł do matki, zarzucił sobie ciężką amforę na ramiona i zaczął ją dźwigać przy jej boku. Wtedy kobiety zwróciły się do starca: „Co powiesz o naszych synach?”.

„O synach?”, zawołał ze zdziwieniem starzec. „Widziałem tylko jednego”.

Pytanie do opowiadania:
– Jak myślicie dlaczego starzec odpowiedział kobietom, że widział tylko jednego syna?
– A jak wy pomagacie swoim mamom?

Źródło: https://adonai.pl/opowiadania/rodzinne/?id=79

4. Bananowy deser dla Mamy.

Jak możemy uczcić Dzień Mamy? Poniżej propozycja deseru, który możecie przygotować wspólnie z tatą lub rodzeństwem dla Mamy, aby uprzyjemnić jej ten wyjątkowy dzień.
Składniki:dzień mamy 2
– banany: 1 sztuka
– czekolada mleczna -do polewy: 0.5 sztuki
– płatki migdałowe: 2 szczypty
– cytryna (wyciśnięty sok): 2 łyżki
– śmietana kremowa 30%: 1 łyżka

Sposób przygotowania deseru:

1. Przekrój banana wzdłuż i skrop sokiem z cytryny.
2. Czekoladę roztop w małym garnuszku dodając odrobinę śmietany.
3. Banana polej polewą czekoladowa i posyp płatkami migdałowymi.
4. Podaj Mamie i życz Jej smacznego !

Źródło: https://www.przyslijprzepis.pl/przepis/szybki-deser-bananowy

5. Prezent dla Mamy –propozycja dla 3- 4 latków.

Odbitka z dłoni to prosta i efektowna pamiątka,która świetnie nadaje się na prezent.
Trzeba przygotować kartkę brystolu w wybranym kolorze, karbowaną tekturę, farby plakatowe,papier kolorowy, pędzelek, ozdobny dziurkacz ozdoby,klej.

Sposób wykonania:dzień mamy 3
– na karce brystolu odbijamy pomalowana farbą dłoń dziecka i zostawiamy do wyschnięcia
– dziurkaczem wycinamy z kolorowego papieru różnorodne ozdoby
– na karbowaną tekturę przyklejamy odbitą na brystolu dłoń
– dookoła brystolu przyklejamy ozdoby wycięte dziurkaczem
– prezent gotowy !

6. Bukiet z czerwonych serduszek dla Mamy- propozycja dla 5-6 latków.

Instrukcję wykonania znajdziecie  tu:

Kwiaty z papieru – wyjątkowy pomysł na prezent

dzień mamy 4

6.Aktywizująca zabawa – serduszkowe kodowanie na Dzień Mamy i nie tylko.
Serduszka można narysować.

dzień mamy 5

Źródło: https://www.logopestka.pl/aktywizujaca-zabawa-serduszkowe-kodowanie-na-dzien-mamy-i-nie-tylko/

7. Lolek i Bolek – Imieniny Mamy