Bezpieczny przedszkolak.

22091582_1964860237086637_1951584397_n   25 września  nasze przedszkole odwiedziła Pani mł.aspirant Monika Wacławek z Komendy Miejskiej Policji w Lublińcu. Tematem spotkania było utrwalenie z dziećmi zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w domu i na ulicy. Pani policjant przypomniała podstawowe zasady zachowania się podczas przechodzenia przez jezdnię, a także uwrażliwiła dzieci na stosowanie pasów bezpieczeństwa podczas jazdy samochodem. Przedszkolaki obejrzały scenkę rodzajową pt:”Spotkanie z nieznajomą” i dowiedziały się jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi oraz do kogo zwracać się  o pomoc w sytuacji zagrożenia. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonego gościa. Podczas spotkania grupa „Małych Odkrywców”zaprezentowała gościowi oraz kolegom piosenkę pt.”Przepisowy ruch drogowy” a dziewczynki z grupy „Pracowitych Pszczółek” wiersz „Światełka odblaskowe”. Na zakończenie wizyty przedszkolaki wręczyły Pani policjant kwiaty oraz laurkę.

Urszula Kubica

[spoiler title=”Zobacz fotogalerię…” close=”1″ style=”1″] [custom_gallery style=”1″ source=”post” link=”image” description=”0″ size=”144×105″ limit=”100″] [/spoiler]