Co wiemy o chlebie.

WP_20170313_12_29_38_Pro    W ubiegłym tygodniu w grupie „Leśnych Skrzatów” realizowany był projekt edukacyjny „Co wiemy o chlebie”. W ramach tego projektu dzieci zapoznały z pracą rolnika, młynarza i piekarza. Zapoznaliśmy się z rożnego rodzaju ziarnami zbóż oraz rożnego rodzajami mąki i pieczywa. Wykonywaliśmy również zadania na kartach pracy utrwalające zdobywaną wiedzę. W ramach projektu wykonaliśmy doświadczenie i sprawdziliśmy jaki wpływ na chleb ma sposób jego przechowywania. Podczas wycieczki do piekarni dzieci wzbogaciły wiedzę nt. pracy piekarza i miały okazję na własne oczy zobaczyć wszystkie pomieszczenia oraz maszyny, dzięki którym codziennie możemy zjadać świeże pieczywo. Przedszkolaki upiekły wspólnie chlebek, którym poczęstowaliśmy wszystkich pracowników przedszkola. Wiele dzieci zadeklarowało, że upiecze chleb wspólnie z rodzicami. Przepis na nasz chlebek znajduje się w zakładce Leśne Skrzaty – ogłoszenia grupowe. Podsumowaniem naszego projektu jest planowana wycieczka do Muzeum Chleba w Radzionkowie.

Urszula Kubica

[spoiler title=”Zobacz fotogalerię…” close=”1″ style=”1″] [custom_gallery style=”1″ source=”post” link=”image” description=”0″ size=”200×200″ limit=”100″] [/spoiler]