Jesienne zajęcia plastyczne w grupie Wiewiórek

IMG-20201010-WA0008      Jesień to pora roku która niesie wiele darów. Starszaki z grupy „Wiewiórek” z wielka chęcią zabrały się do wykorzystania kasztanów podczas zajęć plastycznych. Powstały kasztanowe zwierzaki i inne stworki. Pomysłów było bardzo wiele. Podczas zajęć plastycznych z gliną wykorzystaliśmy liście klonu zebrane na podwórzu przedszkolnym. Dzieci z wielka radością przystąpiły do wykonania jesiennych listków odbijanych w glinie. Na efekt końcowy przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać, bo po wypaleniu czeka nas jeszcze szkliwienie listków. Na pewno pochwalimy się gotowymi listkami. W tym tygodniu przystąpiliśmy do projektu „Drzewo”. Starszaki stworzyły siatkę pytań, zapoznały się z rodzajami grzybów jadalnych i trujących, poznały rodzaje drzew występujących na podwórzu przedszkolnym, wykonały prace plastyczne: „Jesienne drzewo” oraz „Muchomorek”. Malowały także jesienną mandalę i przystąpiły do wykonania makiety jesiennego lasu. Zajęcia z wykorzystaniem jesiennych materiałów przyrodniczych sprawiły dzieciom wiele radości i pobudziły kreatywność.

Urszula Kubica

[spoiler title=”Zobacz fotogalerię…” open=”0″ style=”2″] [custom_gallery style=”1″ source=”post” link=”image” description=”0″ size=”200×200″ limit=”100″] [/spoiler]