„Mali Odkrywcy” nie jeżą się na kulturę! – z wizytą na wystawie interaktywnej w MDK Lubliniec

Opublikowane przez adminBKM2 w dniu

W miniony piątek – 8 grudnia 2017 roku, w godzinach popołudniowych udaliśmy się wraz z grupą „Małych Odkrywców” do Miejskiego Domu Kultury w Lublińcu na wystawę interaktywną „Nie jeż się na kulturę”. Jakież było nasze zaskoczenie, gdy zamiast wiszących eksponatów z podziwianiem których zwykły powszechnie kojarzyć nam się wystawy, w holu budynku zastaliśmy kolorowe i zachęcające do wspólnej zabawy elementy z jeżem, który notabene bardzo przypadł dzieciom do gustu,w roli głównej.

Uśmiechnięte Panie, które już na nas oczekiwały, szybko pozyskały sympatię dzieci i obudziły w nich ducha rywalizacji. Dzieci, śledząc kolejno ścieżkę wystawy, miały za zadanie wykonać pięć zadań, a każde z nich przybliżało ich, w postaci kolejnej zdobytej naklejki, do zdobycia nagrody głównej – wspaniałego magnesu z kolorowym wizerunkiem jeża. Podczas wspólnej zabawy dzieci odpowiadały na pytania, rozwiązywały zagadki i łamigłówki, miały okazję zakręcić jeżowym kołem fortuny, a nawet ułożyć gigantyczne, fotograficzne klocki. Po wysiłku intelektualnym przyszedł też czas na relaks na ogromnych pufach z podobizną jeża, które notabene dzieciom w sposób szczególny przypadły do gustu!

Bardzo się cieszymy, że mogliśmy zobaczyć i doświadczyć wspaniałości wystawy interaktywnej „Nie jeż się na kulturę”, która nie tylko przybliżyła dzieciom walory korzystania z dorobku kulturalnego, ale także, a może przede wszystkim, pokazała szeroki aspekt postrzegania kultury, która może być odbierana wszystkimi zmysłami!

Agnieszka Jarząbek
[spoiler title=”Zobacz fotogalerię…” close=”1″ style=”1″] [custom_gallery style=”1″ source=”post” link=”image” description=”0″ size=”144×105″ limit=”100″] [/spoiler]