Małpki dbają o swoje zdrowie

IMG_20190401_105346     W ubiegłym czasie dzieci z gr. Małpek mówiły dużo o zdrowym stylu życia. Ich wiedza nie zakończyła się jednak na rozmowach ale na aktywnym działaniu. Wspólnie z nauczycielkami brały udział w zajęciach prozdrowotnych m.in. rozmiatały o zdrowym jedzeniu, dzieliły żywność na zdrowe i niezdrowe, przygotowały owocowe szaszłyki, uświadomiły sobie znaczenie wody w życiu człowieka. Świadome jak ważny jest ruch brały udział w zajęciach ruchowych na mini siłowni. Zwieńczeniem cyklu o zdrowym trybie życia była wizyta w aptece. Dzięki mamie Oli – pani Małgosi, dzieci miały możliwość poznanie działania apteki oraz zapoznanie się ze specyfiką pracy farmaceuty. Zwiedziły aptekę, pod opieką specjalisty samodzielnie przygotowały tabletki i maści, dowiedziały się jak wygląda proces realizacji recepty.

Serdecznie dziękujemy pani Małgosi z tak wspaniałą wizytę aptece, o której dzieci wspominają do dziś.

Angelika Pradela

Zobacz fotogalerię…