Małpki dbają o swoje zdrowie

IMG_20190401_105346     W ubiegłym czasie dzieci z gr. Małpek mówiły dużo o zdrowym stylu życia. Ich wiedza nie zakończyła się jednak na rozmowach ale na aktywnym działaniu. Wspólnie z nauczycielkami brały udział w zajęciach prozdrowotnych m.in. rozmiatały o zdrowym jedzeniu, dzieliły żywność na zdrowe i niezdrowe, przygotowały owocowe szaszłyki, uświadomiły sobie znaczenie wody w życiu człowieka. Świadome jak ważny jest ruch brały udział w zajęciach ruchowych na mini siłowni. Zwieńczeniem cyklu o zdrowym trybie życia była wizyta w aptece. Dzięki mamie Oli – pani Małgosi, dzieci miały możliwość poznanie działania apteki oraz zapoznanie się ze specyfiką pracy farmaceuty. Zwiedziły aptekę, pod opieką specjalisty samodzielnie przygotowały tabletki i maści, dowiedziały się jak wygląda proces realizacji recepty.

Serdecznie dziękujemy pani Małgosi z tak wspaniałą wizytę aptece, o której dzieci wspominają do dziś.

Angelika Pradela

[spoiler title=”Zobacz fotogalerię…” close=”1″ style=”1″] [custom_gallery style=”1″ source=”post” link=”image” description=”0″ size=”144×105″ limit=”200″] [/spoiler]

Kategorie: 2018/2019