„Mały widz w teatrze” – spotkanie drugie!

Opublikowane przez adminBKM2 w dniu

Za nami już drugie spotkanie w ramach projektu „Mały widz w teatrze”, które realizowany jest w grupie „Wesołych Niedźwiadków” oraz „Leśnych Skrzatów”. Podczas zajęć dzieci zapoznały się z tzw. „językiem teatru” , tj. różnorodnością gry aktorskiej i aktorskiego przekazu na które składają się: przekaz werbalny (słowo), gest (ruch) i mimika twarzy.

Zajęcia rozpoczęły ćwiczenia dźwiękonaśladowcze i artykulacyjne oraz tzw. „łamańce językowe”- rozgrzewka i gimnastyka języka, które sprawiły dzieciom niesamowitą frajdę i dały upust niepohamowanej radości. W drugiem etapie zajęć skupiliśmy się na ćwiczeniach z zakresu modulacji głosu i mimiki twarzy z wykorzystaniem zabawy „moje emocje”. Mali aktorzy wykazali się podczas zabaw niesamowitą wyobraźnią i odwagą! Podczas kolejnych spotkań będziemy powoli zmierzać w kierunku tworzenia sztuki teatralnej, czyli spektaklu będącego zwieńczeniem naszych działań!

Agnieszka Jarząbek
[spoiler title=”Zobacz fotogalerię…” close=”1″ style=”1″] [custom_gallery style=”1″ source=”post” link=”image” description=”0″ size=”142×105″ limit=”100″] [/spoiler]