Misie i niedźwiadki u Leśnych Duszków

Święto Misia 003     Ostatni tydzień listopada  spędziliśmy w towarzystwie misiów i niedźwiadków. Poznaliśmy historię powstania misia – pluszowej zabawki, opowiadaliśmy o zwyczajach niedźwiedzi żyjących na różnych kontynentach, przypomnieliśmy sobie postacie misiów  – bohaterów literatury dziecięcej i filmów rysunkowych. Z dużym zainteresowaniem oglądaliśmy film o bieszczadzkim pogotowiu dla niedźwiedzi i małej niedźwiedzicy o imieniu Cisna. Wykonaliśmy również dużo prac, których bohaterami były misie. Najprzyjemniej jednak było 25 listopada w Dniu Pluszowego Misia. Odwiedziły nas wtedy cztery pluszowe niedźwiadki, a wraz z nimi rozwiązywaliśmy misiowe zagadki, bawiliśmy się przy muzyce i jedliśmy miodowe ciasteczka. Zachęcamy wszystkich do oglądania filmów przyrodniczych o niedźwiedziach i poznawania tych niezwykłych ssaków, które stały się inspiracją do powstania, tak lubianej przez wszystkie dzieci zabawki.

Leśne Duszki i pani Małgosia

[spoiler title=”Zobacz fotogalerię…” open=”0″ style=”2″] [custom_gallery style=”1″ source=”post” link=”image” description=”0″ size=”200×200″ limit=”200″] [/spoiler]