Pierwszy dzień Wiosny

DSCN9563

Tegoroczny dzień Wiosny był niespodzianką dla naszych przedszkolaków, gdyż na scenie w kolorowych strojach wystąpiły ich panie. Przedstawiły one spektakl teatralny opowiadający historię pszczółki Mai, poszukującej wiosny. Tytułowa bohaterka musiała sama wyruszyć na te poszukiwania, gdyż jej przyjaciel Gucio wolał zajadać się w ulu miodem i ucinać sobie niekrótkie drzemki. W swej wędrówce pszczółka spotkała zwierzątka które opowiadały jej o wiośnie, jednakże nie potrafiły pomóc. Dopiero biedronka widząc markotną minę Mai, wpadła na pomysł, by razem z przedszkolakami zawołać wiosnę. Pani Wiosna przybyła w pięknej sukni, powitała czekające na nią dzieci i zwierzątka. Opowiedziała o swojej wędrówce do przedszkola oraz zwyczaju topienia marzanny. Zaprosiła też wszystkich na wiosenny spacer w poszukiwaniu pierwszych oznak przybyłej pory roku.

Z okazji rozpoczęcia wiosny życzymy naszym podopiecznym samych promieni słońca oraz wiosennych uśmiechów na co dzień!!!

Martyna Kardas

[spoiler title=”Zobacz fotogalerię…” close=”1″ style=”1″] [custom_gallery style=”1″ source=”post” link=”image” description=”0″ size=”200×200″ limit=”100″] [/spoiler]