Straż Pożarna w przedszkolu

W trosce o bezpieczeństwo przedszkolaków 27 maja został przeprowadzony w naszym przedszkolu próbny alarm przeciwpożarowy. Dzieci usłyszały trzy sygnały po których niezwłocznie przystąpiono do ewakuacji. Zgodnie z planem ewakuacji przedszkolaki pozostawiły wszystko w salach, a nauczyciele zabrali ze sobą tylko dzienniki i wszyscy udali się na wyznaczone miejsce zbiórki. Głównym celem ćwiczeń było sprawdzenie stopnia opanowania umiejętności zachowania się w sytuacjach zagrożenia przez dzieci i pracowników przedszkola zgodnego z zasadami postępowania na wypadek pożaru i poruszania się w budynku drogami ewakuacyjnymi. Ćwiczenia przeciwpożarowe nadzorowane były przez strażaków z Powiatowej Straży Pożarnej w Lublińcu. Po odwołaniu alarmu odbyło się spotkanie ze strażakami w przedszkolu. Goście przekazali dzieciom wiele ciekawych informacji na temat swojej pracy. Przedszkolaki mogły zobaczyć z bliska wyposażenie jakim dysponują strażacy, miały możliwość założenia munduru bojowego. Przypomniały numery alarmowe pod jakie trzeba dzwonić w sytuacjach zagrożenia i jakie przekazać informacje, aby uzyskać pomoc. Na zakończenie spotkania dzieci wręczyły gościom specjalne podziękowania i kwiaty.

Małgorzata Pawełczyk

Kategorie: 2013/2014