Święto Niepodległości, czyli patriotyzm w oczach dziecka…

DSCN1448      8 listopada w naszym przedszkolu odbyła się ważna uroczystość dla każdego Polaka. Przedszkolaki uczciły 101  rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości organizując przegląd piosenek i pieśni patriotycznych pod hasłem „Patriotyzm w oczach dziecka”. Uroczystość poprowadziła gr. V Kolorowych Papużek. Recytowane przez dzieci wiersze z podkładem muzycznym utworów wybitnego polskiego kompozytora Fryderyka Chopina, przybliżyły pozostałym przedszkolakom historię naszej Ojczyzny. Każda grupa przygotowała, również własny utwór, który wykonała podczas uroczystości: gr. II Pracowitych Pszczółek – „Nasze polskie ABC”, gr. III Leśnych Duszków – „Przybyli Ułani”, gr. IV Sówek Mądrych Główek – „Jestem Polakiem” oraz gr. V Kolorowych Papużek – „Rodzinny kraj”, „Sto dwadzieścia trzy”, Polska Zmartwychwstała”. Jednak najbardziej wzniosłym punktem uroczystości zostało wspólne odśpiewanie hymnu narodowego Mazurka Dąbrowskiego”, łącząc się z dziećmi z całej Polski w ramach akcji Szkoła do hymnu zorganizowanej przez Ministra Edukacji Narodowej.

[spacer size=”20″]

Angelika Pradela

[spacer size=”20″] [spoiler title=”Zobacz fotogalerię…” close=”1″ style=”1″] [custom_gallery style=”1″ source=”post” link=”image” description=”0″ size=”200×200″ limit=”100″] [/spoiler]