Wigilia w przedszkolu

IMG-20191219-WA0002    Wigilia Bożego Narodzenia to jeden z najpiękniejszych dni w roku, dlatego w naszej przedszkolnej rodzinie przeżywamy go bardzo uroczyście. W dzień przedszkolnej Wigilii 18 grudnia w każdej grupie i w całym przedszkolu od rana panowała radosna, ożywiona atmosfera. Dzieci bardzo chętnie pomagały w tym dniu w przygotowaniach. Wspólnie nakrywały do stołu, ustawiały krzesełka, rozkładały serwetki. O wyznaczonej  godzinie wszystkie grupy oraz zaproszeni goście, wśród których byli: Burmistrz miasta Pan Edward Maniura, przewodnicząca Rady Rodziców Pani Hanna Krupa zebrali się w sali zabaw, aby obejrzeć Jasełka przygotowane przez grupę Kolorowych Papużek. Aktorzy – m.in. Aniołki, Królowie, Pasterze, Józef, Maryja,  przygotowane dekoracje (żłóbek, gwiazda betlejemska, szopka), wspólny śpiew najpiękniejszych polskich kolęd i pastorałek wprawiły wszystkich w świąteczny nastrój. Po występach pani Dyrektor złożyła dzieciom, nauczycielom, wszystkim pracownikom przedszkola oraz zaproszonym gościom najlepsze bożonarodzeniowe życzenia. Wszystkie grupy wróciły do sal, gdzie dzieci podzieliły się opłatkiem, złożyły sobie wzajemnie życzenia. Zasiadając do odświętnie nakrytego stołu, na którym pojawiły się tradycyjne polskie potrawy dzieci zapomniały o sporach i zmartwieniach, bo święta to przecież czas radości i wybaczania. Atmosfera była prawdziwie rodzinna, a odświętne stroje wszystkich podkreślały rangę tego dnia.

Małgorzata Machoń, Angelika Pradela

[spacer size=”20″] [spoiler title=”Zobacz fotogalerię…” close=”1″ style=”1″] [custom_gallery style=”1″ source=”post” link=”image” description=”0″ size=”200×200″ limit=”100″] [/spoiler]