Tegoroczny Dzień Dziecka nasze przedszkolaki świętowały w częstochowskim teatrze im. Adama Mickiewicza. Po pełnej wrażeń podróży autokarowej (dla niektórych był to pierwszy przejazd autobusem) dzieci wchodząc po czerwonym dywanie zasiadły na teatralnej widowni, by podziwiać spektakl pt. „Trzy świnki”.  Inscenizacja teatralna była muzyczną opowieścią swobodnie przekształconej, dobrze znanej dzieciom bajki braci Grimm.  Tytułowe Świnki zachorowały na nudę. Nie chciały się bawić ani pracować z innymi zwierzętami. Pozostałe zwierzęta wpadły więc na  pomysł, aby je przestraszyć. Obmyśliły chytry plan, dzięki któremu świnki pokonały lenistwo i przestały wreszcie się nudzić.

Po spektaklu dzieci wróciły radosne i zadowolone do przedszkola, gdzie czekał na nich już pyszny obiad, a dobrego humoru nie zepsuł nawet padający za oknem deszcz.

Kardas Martyna

Kategorie: 2013/2014