Dzień Kropki w grupie „Lisków”

W dniu 15 września starszaki z grupy „Lisków” obchodziły Międzynarodowy Dzień Kropki, którego celem było wzbudzenie u dzieci kreatywności, pomysłowości i zachęcenie ich do tworzenia, działania. Tego dnia ubrania dzieci wzbogacone zostały akcentem kropek. ”Liski” obejrzały film o małej Vashti, która dzięki kropce i nauczycielce uwierzyła w swoje możliwości. Historia ta uświadomiła przedszkolakom, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności, talent. Tego dnia dzieci dostrzegły kropki tam, gdzie wcześniej nikt nie zwracał na nie uwagi. Okazało się, że kropki towarzyszą nam w naszym codziennym życiu. Dzieci uczestniczyły także w zabawach ruchowych z kropkami, szukały kropek do pary, układały puzzle z kropek i oczywiście malowały kropki. Powstały piękne „kropkowe” obrazy, których malowanie dostarczyło dzieciom wiele radości. Zapraszamy do obejrzenia naszej galerii zdjęć.

Urszula Kubica