Dzień zdrowego odżywiania i gotowania w naszym przedszkolu!

W odpowiedzi na przypadające w listopadzie Święto Zdrowego Odżywiana w naszym przedszkolu zorganizowaliśmy również dzień poświęcony prawidłowym nawykom w zakresie odżywiania i codziennej diety, która powinna być bogata w witaminy, minerały i składniki odżywcze oraz skupiona na jak najmniej przetworzonych produktach. Każda z grup przygotowała więc własne menu i wykonała samodzielnie drobne przekąski, które właśnie spełniały wszystkie te założenia. Było zdrowo i kolorowo!, a przy tym smacznie i efektownie! Powstały kolorowe koktajle, marchewkowe muffinki, owsiane ciasteczka, kolorowe kanapki, samodzielnie wypiekany chleb i wiele innych pyszności, które pięknie wyeksponowane w postaci szwedzkiego stołu w holu naszego przedszkola cieszyły oko i zachęcały rodziców do spróbowania!
Celem tego dnia było promowanie zdrowego stylu życia, kształtowanie prawidłowych nawyków w zakresie odżywiania, przeciwdziałanie uzależnieniom (w tym uzależnieniom od cukru i słodyczy w codziennej diecie) i pokazanie, że zdrowe gotowanie to nie tylko zdrowe odżywianie ale też wielka frajda i przyjemność .

– Agnieszka Jarząbek i Angelika Pradela