Jesteśmy z Wami każdego dnia!

„Bezpiecznie w podróży”BEZPIECZNA PODRÓŻ - ILUSTRACJA

(wtorek – 16.06.2020r.)

[spoiler title=”Więcej propozycji zabaw dla naszych przedszkolaków na dziś!” close=”1″ tyle=”1″]

Dzień dobry!

Przed nami wakacyjne podróże. Pamiętajcie o zachowaniu bezpieczeństwa w czasie podróżowania. Bez względu na to jakimi środkami lokomocji będziecie się poruszać, pamiętajcie – zawsze bezpiecznie. A ta krótka rymowanka niech Wam o tym przypomina:

Na wakacje wyjeżdżamy zasady bezpieczeństwa i dobre maniery ze sobą zabieramy!

Dzieci starsze, przypomnijcie sobie numery alarmowe:
Policji, Straży Pożarnej, Pogotowia Ratunkowego (997, 998, 999 oraz numer 112).

1. Zagadki słuchowe – odgadnijcie, co to za środek lokomocji? Czy którymś z nich pojedziecie może na wakacje? Słuchajcie uważnie.

Dodatkowe zadanie dla starszaków – podziel na głoski nazwy środków lokomocji i ułóż zdanie z wybranym pojazdem.

2. Gimnastyka Smyka DJ Miki – Ręce do góry

3. Piosenka „Rodzinna wycieczka”

4. Narysuj, namaluj, wytnij lub zrób z papieru, kartonu, pudełka (dzieci starsze samodzielnie, młodsze z pomocą dorosłych) swój ulubiony środek lokomocji.

kjhgfds ujhygtfrde

5. Na zakończenie film dla najmłodszych naszych przedszkolaków – Świnka Peppa „Lecimy na wakacje”, a jak lecimy to czym…. (dokończcie zdanie).

[/spoiler]
Kategorie: 2019/2020