Jesteśmy z Wami każdego dnia!

„Bezpiecznie nie tylko na wakacjach”BEZPIECZNY NIE TYLKO NA WAKACJACH - ILUSTRACJA

(piątek – 19.06.2020r.)

1. Drogie przedszkolaki dziś utrwalimy sobie zasady bezpiecznego zachowania, o których musimy pamiętać, aby wiedzieć jak rodzić sobie z sytuacjach wyjątkowych. Na początku posłuchajmy co na temat bezpieczeństwa ma nam do powiedzenia Sierżant Poli!

[spoiler title=”Więcej propozycji zabaw dla naszych przedszkolaków na dziś!” close=”1″ tyle=”1″]

2. Numery alarmowe – przypomnijcie sobie jaki numer alarmowy ma pogotowie, policja i straż pożarna. Spróbujcie połączyć odpowiednich przedstawicieli służb bezpieczeństwa z numerami alarmowymi.

3. Odkoduj zakrytą ilustracje – pokoloruj obrazek według kodu

(dzieci 3 i 4-letnie)

>>STRAŻ POŻARNA<<

(dzieci 5 i 6-letnie)

>>SŁUŻBY RATUNKOWE<<

4. Pamiętaj również o swoim bezpieczeństwie w domu.

ZAWSZE SŁUCHAJ RODZICÓW, A GDY JESTEŚ SAM W DOMU NIGDY NIE OTWIERAJ NIEZNAJOMYM!

5. Pamiętaj również o bezpieczeństwie na ulicy.

ZAWSZE PORUSZAJ SIĘ PO CHODNIKU! NIE ZBLIŻAJ SIĘ DO NIEZNAJOMYCH!
PODCZAS JAZDY NA ROWERZE/HULAJNODZE PAMIĘTAJ O KASKU! ZAOPATRZ SIĘ Z ODBLASKI BY BYĆ WIDOCZNYM NA DRODZE!

6. Jestem widoczny!

(dzieci 3 i 4-letnie) Przypomnij sobie jak wygląda i co oznaczają kolorowe światełka w sygnalizacji świetlnej na drodze. Wyklej bibułą, plasteliną lub pokoloruj je odpowiednie kolory.

traffic-light-310094_1280

(dzieci 5 i 6-letnie) Wykonaj wizerunek dobrze oświetlonego rowerzysty. Pamiętaj, aby był ona zaopatrzony w światłą i odblaski. Do pracy plastycznej wykorzystaj bibułę oraz kolorowy papier.

DSC_2162 (1)

Źródło ilustracji: http://sp1katy.pl/bezpieczenstwo-w-ruchu-drogowym/