Mali Ratownicy

….Połóż na serduszku ręce i uciskaj rytm w piosence, rób tak póki starczy sił, a ten człowiek będzie żył”. Jest to fragment wierszyka, dzięki któremu przedszkolakom łatwiej będzie zapamiętać sposób przeprowadzanie pierwszej pomocy. 14 października przedszkole odwiedziły uczennice Zespołu Szkół nr 1 im. Adama Mickiewicza, które pokazały dzieciom 5 i 6 letnim jak skutecznie udzielać pierwszej pomocy. Zajęcia odbyły się w ramach projektu „Mały ratownik’. Przedszkolaki mogły dowiedzieć się na czym polega pierwsza pomoc w przypadku omdlenia, krwotoku z nosa, skaleczenia czy skręcenia. Wszystkie dzieci podzielone na małe grupy mogły poćwiczyć na modelu sztuczne oddychanie, zakładanie opatrunku, powtórzyć numery alarmowe: policji, pogotowia, straży pożarnej. Te nowe doświadczenia  naszych przedszkolaków na pewno zaowocują w przyszłości.

Kategorie: 2013/2014