Tygryskowe Andrzejki

„Hokus-pokus, czary-mary,

niech się spełnią andrzejkowe czary”

30 listopada w grupie Tygrysków zapanowała magiczna atmosfera.

Na początku dzieci zapoznały się z andrzejkową tradycją, po czym w pełnym tajemniczości nastroju przystąpiły do radosnych zabaw i wróżb przepowiadających przyszłość. Nie zabrakło  przekłuwania serduszek z imionami, losowania swoich przyszłych zawodów, zakręconej butelki, a także ustawiania butów, aby sprawdzić, który chłopiec pierwszy się ożeni, a która dziewczynka pierwsza wyjdzie za mąż. Tego dnia nie zabrakło również słodkiego poczęstunku i dyskoteki andrzejkowej podczas której każdy mógł zaprezentować swoje zdolności taneczne.

Wszystkie wróżby i zabawy  były dobrą okazją do rozbudzenia w dzieciach ciekawości i chęci poznawania zwyczajów i tradycji ludowych. Czas pokaże czy wróżby się spełnią, jednak pewne jest to, że ten dzień przyniósł Tygryskom wielu przeżyć i emocji, a także był okazją do świetnej zabawy!

Aneta Śleziona