Wakacyjny tydzień pod znakiem żywiołu OGNIA w naszym przedszkolu!

Kolejny tydzień w naszym przedszkolu przebiegł pod znakiem kolejnego żywiołu jakim jest ogień.

„Ogień grzeje, ogień świeci,
Jest bezcennym darem.
Lecz, gdy ognia jest za wiele
Grozi nam pożarem”.

Dzieci poznały żywioł ognia oraz jego właściwości. Poszerzyły swoją wiedzę z zakresu otaczającej przyrody. Chętnie brały udział w eksperymentach, poznawały, doświadczały oraz obserwowały eksperymenty z ogniem. Nasze przedszkolaki wykonały prace plastyczne z wykorzystaniem farb, kleju, wytłoczek po jajkach, rolek po papierze w efekcie końcowym powstały piękne smoki ziejące ogniem. Nie obyło się również bez seansu filmowego w naszym przedszkolnym kinie. Kolejnym emocjonującym dniem był czwartek. Tego dnia przedszkolaki wraz z nauczycielami robiły kolorowe szaszłyki na grilla, które z ogromnym apetytem zjedli na obiad. Zakończeniem tygodnia były wspólne zabawy sportowe w ogrodzie przedszkolnym była rywalizacja oraz dużo śmiechu, nie było przegranych. Wszystkie dzieci brały udział w zabawach z pełnym zaangażowaniem oraz radością.