Witamy po wakacjach!

WITAJCIE SERDECZNIE PO WAKACJACH!

Serdecznie witamy nasze przedszkolaki wraz rodzicami po wakacyjnej przerwie. Mamy nadzieję, że odpoczęliście i nabraliście energii na zabawę i zdobywanie wiedzy w nowym roku.

Szczególnie witamy tych, którzy po raz pierwszy przekroczą próg naszego przedszkola. Mamy nadzieję, że rozpoczniecie z nami wspaniałą przedszkolną przygodę.

RADY DLA RODZICÓW DZIECI ROZPOCZYNAJĄCYCH EDUKACJĘ PRZEDSZKOLNĄ:

1. Nie przedłużaj pożegnania w szatni – pomóż dziecku rozebrać się, pocałuj je i wyjdź.
  2. Nie zabieraj dziecka do domu, kiedy płacze przy rozstaniu – jeśli zrobisz to choć raz, dziecko będzie wiedziało, że łzami można wiele wymusić.
  3. Nie obiecuj: „Jeżeli pójdziesz do przedszkola, to coś dostaniesz”. Kiedy będziesz odbierać dziecko możesz dać mu malutki prezent – niespodziankę, ale nie może być to forma przekupywania.
  4. Nie wypytuj dziecka o szczegóły związane z pobytem w ciągu dnia w przedszkolu, poczekaj, aż samo nabierze ochoty aby ci o wszystkim opowiedzieć.
  5. Czasami lepiej jest, gdy dziecko do przedszkola odprowadza tato, gdyż rozstania z tatą, są w niektórych przypadkach mniej bolesne.
  6. Wielokrotnie zapewniaj dziecko, że na pewno odbierzesz je z przedszkola.
  7. Żegnaj i witaj swoje dziecko zawsze z uśmiechem. To napawa optymizmem i daje poczucie bezpieczeństwa, że wszystko jest w porządku.