„Wszystkiego, co naprawdę trzeba wiedzieć o tym, jak żyć, co robić i jak postępować, nauczyłem się w przedszkolu.”

WAKACJE Serdecznie dziękuję wszystkim Rodzicom za wspaniałą, owocną współpracę, zrozumienie, dobre słowo, bezinteresowną, ofiarowaną pomoc i życzliwość. Dzieciom i ich bliskim życzę udanego, radosnego, słonecznego, bezpiecznego wypoczynku tak bardzo zasłużonego po trudach nauki i pracy.

dyrektor przedszkola Jolanta Doleżych
wraz ze współpracownikami

„Wszystkiego, co naprawdę trzeba wiedzieć o tym, jak żyć, co robić i jak postępować, nauczyłem się w przedszkolu. Mądrość nie znajdowała się na szczycie wiedzy zdobytej w szkole średniej, ale w piaskownicy niedzielnej szkółki. Tam się nauczyłem, że trzeba:

• dzielić wszystko,
  • postępować uczciwie,
  • nie bić innych,
  • odkładać na miejsce każdą znalezioną rzecz,
  • sprzątać po sobie,
  • nie brać nic, co do mnie nie należy,
  • powiedzieć „przepraszam”, jeśli się kogoś uraziło,
  • myć ręce przed jedzeniem,
  • spuszczać wodę,
  • jeść maślane bułeczki i popijać mlekiem,
  • prowadzić zrównoważone życie,
  • trochę się uczyć i trochę myśleć,
  • malować i rysować, i śpiewać, i tańczyć, i bawić się, i codziennie trochę pracować,
  • a po południu się zdrzemnąć.”

Robert Fulghum

Mamy nadzieję, że również nasi wychowankowie w przyszłości będą nas podobnie wspominali.

Kategorie: 2014/2015