Wycieczka „Leśnych Duszków” i „Wiewiórek” do Yelonkowa

Z dala od miejskiego zgiełku na lekkim wzniesieniu, wśród drzew znajduje się Kraina Yelonka, bogata w masę atrakcji m.in. dwupoziomowy tor przeszkód, gry manualne, park linowy i wiele innych, które zapewniają dzieciom nieograniczoną zabawę.
25 czerwca właśnie w to miejsce wyruszyły autobusem dzieci z grup „Wiewiórek i „Leśnych Duszków”. Już sama jazda autobusem była dużą frajdą dla przedszkolaków. Po krótkiej podróży dotarliśmy na miejsce. Miłe wrażenie zrobiła na nas pani, która przywitała naszą grupę i zapoznała nas z zasadami bezpieczeństwa na terenie Yelonkowa. Następnie czym prędzej przystąpiliśmy do zabawy. Jedna grupa skierowała się w kierunku parku linowego na świeżym powietrzu, druga do wewnętrznej części w której znajduj się m.in. karuzela, labirynty, mała ścianka wspinaczkowa i inne różne atrakcje. Nie brakowało dzielnych i odważnych, którzy wspinali się na ściance, pokonywali „ekstremalny” tor przeszkód.
Zabawy na zjeżdżalni w sali krzywych luster sprawiły dzieciom wiele radości. Każdy kto poczuł zmęczenie mógł skorzystać z zacisznego kącika przy stoliku, gdzie można było odpocząć. W czasie dwu i pół godzinnego pobytu spędzonego na aktywnych zabawach ruchowych każdy z nas spalił mnóstwo kalorii, ale by nabrać sił na zaplanowany spacer po zabytkowym parku, znajdującym się w Kochcicach postanowiliśmy zapełnić brzuszki smacznymi przekąskami. Park objęty jest strefą ochrony konserwatorskiej, znajduje się w nim aż siedem uznanych pomników przyrody: 4 dęby szypułkowe, dąb czerwony, platan klonolistny i głaz narzutowy.  Dzieci z zainteresowaniem słuchały informacji przyrodniczych oraz przyglądały się okazom.
Pobyt bardzo szybko dobiegł końca i nadszedł czas pożegnania się z Krainą Yelonka. Pełni niezapomnianych wrażeń i emocji wracaliśmy do przedszkola. Podczas drogi powrotnej na twarzach dzieci nie było widać zmęczenia, a uśmiechy zadowolenia. To był piękny dzień mamy nadzieję, że na długo zostanie w pamięci dzieci.

Małgorzata Machoń

Fotorelacja Leśnych Duszków