Z wizytą w mrowisku! – zajęcia edukacyjno-profilaktyczne dla naszych przedszkolaków!

We wtorek – 10 stycznia 2023 roku gościliśmy w progach naszego przedszkola Pana Janusza – przedstawiciela pasieki „Boża iskierka”, który został zaproszony do nas, by opowiedzieć naszym przedszkolakom o życiu mrówek. Zajęcia edukacyjno-profilaktyczne, były kontynuacją ubiegłorocznego spotkania w którym dzieci miały okazję pogłębić wiedzę na temat pszczół, w tym roku z kolei zgłębiły wiedzę na temat mrówek, które podobnie jak pszczoły są  wyjątkowymi i niezwykle ciekawymi, a przy tym tak mało znanymi przez nas owadami. Podczas warsztatów dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek na temat tych niezwykłych istot, mieliśmy okazję spojrzeć na świat oczami mrówki ( dzięki specjalnym okularom), uwrażliwić swoje inne niż wzrok zmysły w celu odkrywania otaczającego nas świata, skosztować pysznego miodu spadziowego, który jest też przysmakiem mrówek , a w końcu wykonać własne, miniaturowe mrowisko na pamiątkę tego wyjątkowego spotkania!

Życie w zgodzie z naturą to niezwykle ważny element zdrowego i harmonijnego życia, a każda, nawet najmniejsza (taka jak mrówka) istota wnosi swój ogromny potencjał w rzeczywistość która nas otacza. Dlatego tak ważna jest świadomość, wiedza i wrażliwość na piękno otaczającej nas przyrody, a zajęcia takie jak te są właśnie wspaniałą lekcją wrażliwości, tolerancji i życia w harmonii z otaczającym  nas światem przyrody!

Dziękujemy za ten czas i mamy nadzieję, że wiedza i doświadczenie zdobyte podczas warsztatów na długo zostaną w świadomości naszych podopiecznych!

– Agnieszka Jarząbek