„Drzewa dla klimatu”, czyli Święto Drzewa w Siódemeczce!

10 października obchodziliśmy 17 ogólnopolską edycję Święta Drzewa, czyli programu edukacji ekologicznej zachęcającej do podejmowania lokalnych akcji sadzenia i ochrony drzew.
Drzewa nie tylko produkują tlen i oczyszczają powietrze, którym oddychamy. Drzewa to także większa różnorodność biologiczna, mniejszy hałas, ochrona przed wiatrem, słońcem oraz piękna przestrzeń wokół nas. Dlatego Siódemeczka z ogromną radością przyłączyła się do tych jakże ważnych i potrzebnych działań ekologicznych i wraz z naszymi wychowankami poparliśmy je konkretnym działaniem – ubogacając nasz, już jakże obfity w rośliny i drzewa, ogród przedszkolny, sadząc w nim wspólnie kolejnych pięć tuj szmaragdów oraz dwie borówki amerykańskie!

Wszystkie prace z tym związane samodzielnie wykonały dzieci przy wsparciu nauczycieli, a każda nowa roślinka otrzymała swoje imię! Ponadto dzieci z grupy „Pracowitych Pszczółek” założyły własną mini hodowlę iglaków sadząc w szklanych pojemnikach szyszki. „Drzewa dla klimatu” to hasło tegorocznej edycji programu Święta Drzewa, jednak nasze nowo posadzone rośliny nie tylko dadzą nam wspaniały klimat w przedszkolnym ogrodzie, ale i mamy nadzieję, smaczne owoce w przyszłości!
Ogromne podziękowania składamy w stronę darczyńców, którzy zasponsorowali nam wszystkie nowo posadzone roślinki oraz osób zaangażowanych w tegoroczne obchody Święta Drzewa w naszym przedszkolu!

Agnieszka Jarząbek
Zobacz fotogalerię…