Kontakt

Przedszkole Miejskie Nr 7, ul. Powstańców Śląskich 6, 42-700 Lubliniec, e-mail: plastyka@poczta.onet.pl, tel. 34 351 14 07

PONIEDZIAŁEK (24.01.2022r)

Śniadanie : pieczywo mieszane z pastą jajeczną i pomidorem, kakao naturalne z miodem (1,3,7)
Przekąska: banan
Obiad:
kapuśniak z perłową fasolą z ziemniakami, ryż zapiekany z jabłkiem i cynamonem, kompot owocowy (1,3,9)

Podwieczorek: kolorowe kanapki w/g pomysłu dzieci, szynka drobiowa, żółty ser, ogórek zielony, rzodkiewka, herbata z czarnej porzeczki (7,1)

WTOREK (25.01.2022r)

Śniadanie: pieczywo ciemne z masłem, pasztetem wegańskim z ciecierzycą, bawarka (1,7)
Przekąska: pomidorki koktajlowe, słupki papryki czerwonej
Obiad: zupa kalafiorowa z ryżem, curry i koperkiem, danie mięsne w stylu meksykańskim, ziemniaki, buraki z jabłkami i chrzanem na ciepło, kompot wiśniowy (1,7,9)
Podwieczorek: koktajl jagodowy na bazie jogurtu naturalnego i kefiru (wyrób własny) ciastka owsiane, herbata żurawinowa  (1,7)

ŚRODA (26.01.2022r.)

Śniadanie: pieczywo ciemne z pastą z mięsną i ogórka kiszonego, herbata rumiankowa (1,7,9,10)
Przekąska: mus mleczno-owocowy (7)
Obiad: zupa pieczarkowa z groszkiem ptysiowym, makaron tagliatelle, pulpety drobiowo-warzywne z sosem pomidorowym, surówka z selera, kukurydzy i papryki, kompot śliwkowy (1,7,9)
Podwieczorek: budyń waniliowy z musem malinowym, chrupki bananowe, pieczywo z masłem, herbata malinowa (1,7)

CZWARTEK (27.01.2022r.)

Śniadanie: pieczywo mieszane z masłem, szynka wiejską i rzodkiewką, herbata z cytryną (1,7)
Przekąska: maślanka owocowa
Obiad: rosół z makaronem, kluski śląskie, szynkówka w ziołach w sosie własnym, modra kapusta zasmażana ze śliwkami, kompot wiśniowy (1,9,3)
Podwieczorek: 1/2 rogala z masłem, czekoladowy napój mleczny(1,7)

PIĄTEK (28.01.2022r.)

Śniadanie: długa bułka z masłem i miodem, zupa mleczna z kaszą manną i migdałami, herbata z cytryną  (1,7,8)
Przekąska: słupki marchewki
Obiad:
krem cebulowy z grzankami, ziemniaki, ryba miruna w cieście, bukiet warzyw, kompot truskawkowy (3,7,9,4)
Podwieczorek:
galaretka cytrynowa z mandarynką i bitą śmietaną, pieczywo z masłem, herbata z leśnych owoców (1,7)

Na życzenie dzieci: woda, pieczywo z masłem.