Dzień Małego Artysty „Alicja w krainie wspomnień z dzieciństwa. Niemożliwe staje się możliwym.”

atelier (130)
W myśl motta „Artysta tkwi w każdym dziecku, wystarczy go tylko rozbudzić”, przyświecającego codziennej pracy nauczycieli w Przedszkolu Miejskim nr 7, w sobotę, 18 maja br. odbył się na deskach sceny Miejskiego Domu Kultury w Lublińcu spektakl zatytułowany „Alicja w Krainie wspomnień z dzieciństwa. Niemożliwe staje się możliwym” zainspirowany ponadczasowym utworem „Alicja w Krainie Czarów”, opowieści na pograniczu snu i jawy. To ogromne przedsięwzięcie połączyło na jednej scenie blisko 125 wychowanków oraz wszystkich nauczycieli i pracowników przedszkola, którzy wcielając się w poszczególne role zabrali widza w niezwykłą, muzyczną podróż w świat fantazji, w którym wszystko może się zdarzyć. Piękny występ pokazał, że za sprawą literatury można na chwilę przenieść się w świat dzieciństwa, że niemożliwe bywa możliwe,a wspomnienia beztroskich chwil należy w sobie pielęgnować, by nie uległo zatarciu to, co w nas najpiękniejsze!
W muzycznym spektaklu zaprezentowały się wszystkie grupy przedszkolne, które prezentując choreografie taneczne bezpośrednio związane z symboliką „Alicji w Krainie Czarów” oraz konkretnymi zabawami z dzieciństwa umożliwiły widzom metaforyczne rozumienie przesłania i odniesienie go bezpośrednio do własnych przeżyć i emocji. I tak kolejno mogliśmy podziwiać: kotki i myszki, liski, skaczące króliczki, koniki, lalki-królewny i żołnierzy, kapeluszników oraz roztańczone flamingi. A to wszystko w asyście wielobarwnych, pięknych strojów i bajowej dekoracji scenicznej, które będąc wspólnym dziełem wszystkich pracowników przedszkola oraz zaangażowanych rodziców dopełniły całości nadając jej kolorytu i niepowtarzalnego wyrazu!

Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowania tegorocznych obchodów Dnia Małego Artysty i wsparli nas różnorodnymi formami pomocy! Dziękujemy też rodzicom za zadbanie o wizerunek dzieci, współpracę z nauczycielami i tak liczną obecność!

Życzymy, by te najpiękniejsze wspomnienia z czasów dziecięcych lat zawsze były w nas, dorosłych, żywe i pomogły nam budować je i pielęgnować również w naszych dzieciach!

[spoiler title=”Zobacz fotogalerię…” close=”1″ style=”1″]

Więcej zdjęć dostępnych pod linkiem

Prosimy, aby zdjęcia po pobraniu wykorzystywać jedynie na własny użytek.

Agnieszka Jarząbek
[/spoiler]