Informacja Dyrektora Przedszkola dla rodziców

domekSzanowni Rodzice

Zgodnie z decyzją Ministra Edukacji Narodowej wynikającą z konieczności zapobiegania rozprzestrzeniania się koronawirusa informuję, że do dnia 10 kwietnia 2020 r. zarówno nasi wychowankowie jak i nauczyciele nie przychodzą do przedszkola.

W okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania przedszkola wyłączona została również możliwość bezpośredniego załatwienia spraw w administracji przedszkola – w razie potrzeb proszę o kontakt mailowy i telefoniczny z sekretariatem (plastyka@poczta.onet.pl, nr tel. 34 351 14 07) oraz nauczycielami poprzez ustalony sposób kontaktu i korespondencji.

[spoiler title=”Czytaj dalej” close=”1″ style=”1″]

W związku z zawieszeniem zajęć dydaktyczno-wychowawczno-opiekuńczych od 23 marca 2020 r. w Przedszkolu Miejskim nr 7 ruszyło nauczanie na odległość (nauka zdalna). Nauczyciele będą realizowali podstawę programową  wychowania przedszkolnego i wspierali rodziców wychowanków. Będą przekazywali rodzicom zadania do samodzielnej pracy dzieci, w domu w formie zabaw i aktywności, które m.in. na bieżąco umieszczane są na stronie internetowej przedszkola w zakładce Aktualności. Dyrektor ustalił, że nauczyciele i specjaliści w porozumieniu z rodzicami danej grupy będą ustalali formę kontaktu i terminy konsultacji.

Proszę również o codzienne śledzenie naszej strony internetowej www.7.przedszkola.lubliniec.pl oraz odwiedzanie strony Ministerstwa Edukacji Narodowej www.men.gov.pl. Zachęcam również do sprawdzania na bieżąco informacji zamieszczanych przez Ministerstwo Zdrowia oraz Głównego Inspektora Sanitarnego.

Szanowni Rodzice,

Życzę Państwu i Waszym rodzinom wytrwałości w stosowaniu się do coraz to nowszych zaleceń w tej trudnej sytuacji, dużo zdrowia, a dzieciom również przyjemności z wykonywania zadań i zabaw przygotowanych przez nauczycielki Przedszkola Miejskiego nr 7. Pozostańcie Państwo w domu ze swoimi dziećmi. Dbajmy o siebie i swoich najbliższych. Pamiętajmy o podstawowych zasadach higieny i wdrażajmy je nadal swoim pociechom.

Kochane dzieci,

Wszyscy bardzo tęsknimy za Wami. Przedszkole bez Was jest puste i smutne. Myślimy, że wkrótce znów się spotkamy i wrócimy do codziennych zajęć i zabaw.

[/spoiler]

Jolanta Doleżych