„Jesteśmy Polką i Polakiem”

DSCN9935     7 maja w przedszkolu odbył się wewnątrzprzedszkolny konkurs wiedzy o Polsce pod hasłem „Jesteśmy Polką i Polakiem”. Celem konkursu było utrwalenie wiadomości n/t naszej ojczyzny oraz umiejętność współdziałania w grupie i zespole. W konkursie udział wzięły dzieci z wszystkich grup wiekowych. Zadania konkursowe dostosowane były do możliwości dzieci. Wszystkie wspólnie zaśpiewały hymn państwowy oraz złożyły specjalne ślubowanie. Następnie oglądały film pt. „Polak mały”. Młodsze przedszkolaki otrzymały obrazki do kolorowania przedstawiające mapę Polski, starsze przystąpiły do rywalizacji międzygrupowych, gdzie musiały wykazać się wiedzą n/t symboli narodowych, znajomością polskich legend, regionów Polski i mapy. Wszystkie wykonały swoje zadania na 6. W nagrodę otrzymały pamiątkowe dyplomy.

Małgorzata Machoń

[spoiler title=”Zobacz fotogalerię…” close=”1″ style=”1″] [custom_gallery style=”1″ source=”post” link=”image” description=”0″ size=”144×105″ limit=”200″] [/spoiler]
Kategorie: 2018/2019