POLSCY WSPÓŁCZEŚNI BOHATEROWIE – 13 listopada (piątek)

POLSCY WSPÓŁCZEŚNI BOHATEROWIE     Robert Lewandowski urodził się 21 sierpnia 1988r. w Warszawie. Wychowywał lewyysię w sportowej rodzinie. Jego ojciec Krzysztof uprawiał judo i grał w piłkę nożną, a mama Iwona była siatkarką. Jest jednym z najsłynniejszych polski piłkarz występujący na pozycji napastnika aktualnie w niemieckim klubie Bayern Monachium oraz w reprezentacji Polski, której jest kapitanem. Członek Klubu Wybitnego Reprezentanta, rekordzista pod względem liczby występów w reprezentacji Polski i najlepszy jej strzelec w historii. Uczestnik Mistrzostw Świata 2018, Mistrzostw Europy 2012 i 2016.

Źródło ilustracji: https://www.facebook.com/rl9official/photos/?ref=page_internal
[spoiler title=”Oglądaj dalej…” close=”1″ style=”1″]

Oprócz życia sportowego czynnie wspiera wiele inicjatyw społecznych i charytatywnych. Wraz z żoną bierze udział w akcji Szlachetna Paczka, a także wspiera finały Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i pomaga potrzebującym. W tym roku wspólnie z żoną przekazał dużą sumę na rzecz Centrum Zdrowia Dziecka oraz darowiznę na rzecz walki z pandemią COVID-19.

Jest również ambasadorem dobrej woli UNICEF. W czerwcu 2014 w ramach misji tej organizacji odwiedził obóRobert-Lewandowski-_-znaczek-245x300z dla uchodźców w Jordanii i wziął udział w kampanii Głos Dzieci, w której z ramienia UNICEF i Unii Europejskiej apelował o wsparcie dla dzieci dotkniętych kryzysami humanitarnymi.

Dwa lata temu, z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, wziął udział w akcji, w której my jako przedszkole również uczestniczyliśmy – akcji #KiedyMyŻyjemy, mającej na celu propagowanie prawidłowego śpiewania polskiego hymnu.

Ciekawostką się, że z okazji Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej 2018, Poczta Polska wprowadziła znaczek obiegowy z podobizną Roberta Lewandowskiego.

Źródło ilustracji: https://www.poczta-polska.pl/poczta-polska-wydaje-lewego/

W związku z tym, że główną pasją naszego dzisiejszego bohatera jest piłka nożna, zapraszamy Was do zabaw gimnastycznych z piłką.

Zachęcamy również do zapoznania się, a może i nauki tekstu piosenki Piłka nożna – Gol! (wyk. Qndel)

Na zakończenia zapraszamy Was wykonania przygotowanych łamigłówek dla dzieci młodszych i starszych.

>> PIŁKARSKIE ŁAMIGŁÓWKI DLA DZIECI STARSZYCH <<

>> PIŁKARSKIE ŁAMIGŁÓWKI DLA MŁODSZYCH DZIECI <<