Spotkanie z pszczelarzem

W Muzeum Edyty Stein pięciolatki uczestniczyły w spotkaniu z pszczelarzem. Miały niepowtarzalną okazję poznać pracę pszczelarza, strukturę społeczną roju, dowiedzieć się jaka jest rola poszczególnych grup pszczelich dla całego ula oraz jak ważne są pszczoły dla środowiska i ludzi. Największą atrakcją dla dzieci okazał się przenośny ul oraz gablota ze szklanymi ściankami, dzięki czemu przedszkolaki  mogły z bliska przyjrzeć się pszczołom. Bez trudu rozpoznały „królową matkę”. Przedszkolaki zainteresowane tematem zadawały szereg ciekawych pytań, na które pan pszczelarz odpowiadał w sposób przystępny dla dzieci.Zaprezentował również narzędzia pracy (ubranie ochronne, dymka, ramka).Dzięki takim spotkaniom dzieci wzbogacają swoją wiedzę i  rozwijają zainteresowania.

Małgorzata Machoń