„ Witamina A, witamina C – są w owocach i warzywach każdy o tym wie!”

Opublikowane przez adminBKM2 w dniu

Owocowy i warzywny zawrót głowy towarzyszy „Pracowitym Pszczółkom” od dnia, gdy zawitała do nas Pani Jesień z mnogością swych darów! Przez minione tygodnie poznawaliśmy jej kolejne oblicza, baczniej przyglądając się jesiennych plonom w lesie, sadzie i ogrodzie! Przez ten czas dzieci szukały Pani Jesieni także w swoim środowisku, a z przyniesionych owoców i warzyw tworzyły kąciki tematyczne, mini stragan oraz jesienne dekoracje sali.

Zwieńczeniem tych działań stało się wspólne przygotowanie przetworów na zimę, czyli kompotów z jabłek i gruszek przyniesionych przez dzieci! Pekinie przyozdobione słoiki ze smacznymi kompotami zdobią już nasz jesienny kącik, a my z niecierpliwością wyczekujemy kolejnych symptomów królowania Pani Jesieni!

Agnieszka Jarząbek
[spacer size=”20″] [spoiler title=”Zobacz fotogalerię…” close=”1″ style=”1″] [custom_gallery style=”1″ source=”post” link=”image” description=”0″ size=”200×200″ limit=”100″] [/spoiler]
Kategorie: 2019/2020