Wycieczka do Szkoły Podstawowej nr 1

W poniedziałkowe przedpołudnie przedszkolaki z grupy III 5-latków wybrały się do Szkoły Podstawowej nr 1. Dzięki zaproszeniu Pani Jadwigi Burzyk miały możliwość zapoznania się z funkcjonowaniem biblioteki szkolnej  oraz uczestniczenia w zajęciach bibliotecznych n/t „Baśnie J.Ch. Andersena”. Dzieci z uwagą słuchały opowieści pani bibliotekarki, rozwiązywały zagadki, oglądały książki. Obejrzały również wystawę prac plastycznych swoich starszych kolegów.  Z łatwością rozpoznawały bohaterów baśni J.Ch Andersena: Calineczkę, Królową Śniegu Brzydkie Kaczątko, Małą Syrenkę, Dziewczynkę z zapałkami czy Dzielnego Ołowianego Żołnierzyka. Prace plastyczne najmłodszych uczniów szkoły zrobiły na przedszkolakach duże wrażenie. W bibliotece dzieci spotkały się również z Panią dyrektor Anną Miksą, która to zaprosiła dzieci do udziału wraz z rodzicami w Dniach Otwartych Szkoły. Po zajęciach w bibliotece przedszkolaki zwiedziły szkolną świetlicę, gdzie zostały serdecznie przyjęte przez Pana KazimierzaMalchera.

Serdecznie dziękujemy Paniom Annie Miksie, Jadwidze Burzyk oraz Panu Kazimierzowi Malcherowi za miłe,serdeczne przyjęcie.

Małgorzata Machoń

Kategorie: 2013/2014