Pan Policjant Dzielnicowy z wizytą w naszym przedszkolu

Bezpieczeństwo dzieci w kontaktach z nieznajomymi jest niezwykle istotnym tematem, który powinien być regularnie omawiany zarówno w przedszkolach, jak i w naszych domach. Dlatego też w trosce o bezpieczeństwo naszych przedszkolaków, w miniony wtorek, gościliśmy w progach naszego przedszkola Pana dzielnicowego – sierż.szt. Pana Tomasza Konickiego, który przeprowadził dla dzieci ciekawą pogadankę  na temat potencjalnych zagrożeń oraz opowiedział jak się przed nimi chronić. Podczas tego spotkania dzieci mogły nauczyć się jak rozpoznawać niebezpieczne sytuacje, na przykład gdy nieznajomy oferuje im słodycze lub prosi o pomoc w znalezieniu zgubionego zwierzątka. Kluczowym przesłaniem spotkania było to, aby dzieci zawsze informowały dorosłych, którym ufają, o wszelkich niepokojących sytuacjach i nigdy nie zgadzały się na opuszczenie bezpiecznej strefy z osobą, której nie znają. Przedszkolaki z uwagą i zaangażowaniem uczestniczyły w zajęciach oraz  przygotowały podziękowaniu Panu policjantowi wspólny upominek.

W imieniu wszystkich przedszkolaków oraz nauczycieli i rodziców dziękujemy Panu dzielnicowemu za tę wartościową wizytę. Dzięki takim inicjatywom dzieci stają się bardziej świadome i lepiej przygotowane do reagowania na potencjalne zagrożenia.

– Agnieszka Jarząbek