Jesteśmy z Wami każdego dnia!

„Babcia i dziadek – wspaniale, że są!”BABCIA I DZIADEK - ILUSTRACJA

(piątek– 29.05.2020r.)

[spoiler title=”Więcej propozycji zabaw dla naszych przedszkolaków na dziś!” close=”1″ tyle=”1″]

1. Drogie przedszkolaki, dzisiaj zapraszamy Was na spotkanie z najstarszymi osobami w rodzinie, czyli babciami i dziadkami. Czas spędzony z babcią i dziadkiem może być wspaniałym przeżyciem. Spacer do parku, wizyta na placu zabaw, wspólne pieczenie ciastek, wycieczka na rowerach, oglądanie starych zdjęć, budowanie z klocków i wiele jeszcze innych ciekawych rzeczy można robić z babcią i dziadkiem. Posłuchajcie piosenki o babci i dziadku.

Co potrafiła wspaniale robić babcia?
Co wymyślał dla wnuków dziadek?
Jak Wy spędzacie czas z babcią i dziadkiem?
Co lubi robić Wasza babcia?
Czym lubi zajmować się Wasz dziadek?

2.  Babcia i dziadek to najukochańsze osoby na świecie. A za co kochamy babcię i dziadka?

To nie jest bardzo trudna zagadka.
Oni czułością nas rozpieszczają
Dla swoich wnuków czas zawsze mają.
Z babcią zbieramy grzyby w lesie,
z dziadkiem biegamy po parku w dresie.
Często biorą nas na spacery,
W słoneczną pogodę na rowery.
Babcia lalki i auta rysuje,
dziadek statki kosmiczne buduje.
Kiedy nam smutno, mocno przytulą,
gdy mamy kłopot to poratują.
Za co kochamy babcię i dziadka?
Już rozwiązana jest ta zagadka.
Za cenne chwile spędzone z nami
kochanymi wnukami.

3. Siódemeczkowe przedszkolaki, pomyślcie chwilkę i spróbujcie odpowiedzieć za co kochacie
babcie i dziadków. Dokończcie zdania:
Kocham babcię, bo ………………….
Moja babcia jest ……………………..
Kocham dziadka za ……………….
Mój dziadek jest ………………………..
Pamiętajcie o tym, żeby często mówić babciom i dziadkom miłe słowa, jak bardzo ich kochacie i cieszycie się, że są z Wami.

3. Kiedy odwiedzicie babcię i dziadka, na pewno będzie im miło, gdy zaproponujecie pomoc w drobnych pracach. A teraz, jeżeli macie ochotę, możecie zabawić się w zabawę pantomimiczną „Mali pomocnicy”.
Dzieci młodsze. Dziecko wspólnie z rodzicem wymyśla, jak można pomóc babci i dziadkowi w ich codziennych zajęciach, potem ilustruje daną czynność ruchem np. odkurzanie, podlewanie kwiatków itp.
Dzieci starsze. Zabawa w kalambury. Dziecko samo wymyśla w czym pomaga dziadkom i pokazuje to ruchem. Zadaniem rodzica, rodzeństwa jest odgadnięcie, jaka to czynność.

4. Możecie też popracować w kartach pracy.
Dzieci młodsze. Pokolorujcie babcię i wnuczkę. Pomóżcie dziadkowi podlać kwiatki.

Kolorowanka dzieci młodsze Karta pracy dzieci młodsze
Dzieci starsze.Znajdźcie odpowiednie literki. Pomóżcie babciom dokończyć szaliki.

Karta pracy dzieci starsze 1 Karta pracy dzieci starsze 2

4. Posłuchajcie posłuchajcie bardzo apetycznej piosenki „Truskawkowy babci smak”.

To naprawdę niezwykła babcia, a po spotkaniu z nią od razu przychodzi apetyt na truskawki.
Proponujemy, więc przepis babci na koktajl truskawkowy z bananami.

SMACZNEGO!

[/spoiler]