Akademia Aquafresh

„Szczotka, pasta, kubek, ciepła woda,
Tak się zaczyna wielka przygoda.
Myję zęby, bo wiem dobrze o tym,
Ten kto nie myje, ten ma kłopoty.
Żeby zdrowe zęby mieć trzeba tylko chcieć”.

Nasze przedszkole przyłączyło się do Ogólnopolskiego Programu Edukacji Zdrowotnej „AKADEMIA AQUAFRESH”, który koncentruje się na profilaktyce stomatologicznej dzieci w wieku przedszkolnym. Program jest realizowany w grupie II. Celem programu jest budowanie i wyrabianie wśród dzieci nawyków dbania o higienę jamy ustnej, a w konsekwencji zmniejszenie tak poważnego problemu, jakim jest próchnica u dzieci w Polsce. Realizacja Program to nie tylko zajęcia teoretyczne, ale również część praktyczna. Dzieci uczyły się jak prawidłowo czyścić ząbki, dowiedziały się jak codzienna dieta wpływa na stan zdrowia zębów, a także uczyły się rozróżniać ząb zdrowy od chorego.

Anna Adamska

Kategorie: 2013/2014