Bohaterowie naszej planety!

We wrześniu w całej Polsce przedszkolaki, uczniowie oraz nauczyciele wychodzą poza mury swoich placówek, aby posprzątać swoje bliższe i dalsze okolice w myśl akcji Sprzątania Świata. W ubiegły piątek, 15 września z grupą Tygrysków i Sówek założyliśmy rękawiczki i dołączyliśmy zbierając śmieci na terenach nieopodal Zalewu Droniowickiego. Cieszymy się mogąc pomóc
w taki sposób naszej planecie, jednak smutnym jest fakt jak wiele odpadków zebraliśmy. Nasi podopieczni po powrocie zaczęli rozmyślać co zrobić, aby zapobiegać zaśmiecaniu naszego środowiska. Pojawiały się nawet pomysły na plakaty z przykładowymi hasłami: chroń środowisko, nie wyrzucaj śmieci do lasu, posprzątaj po sobie. Pamiętajmy, że zaśmiecając środowisko zatruwamy rośliny, zwierzęta i samych siebie. Dbajmy o porządek. Naszym przedszkolakom dziękujemy za zaangażowanie! Jesteście prawdziwymi bohaterami!

Julia Machoń
Aneta Śleziona