Dzień Juliana Tuwima

Rok 2013 obchodzony jest jako Rok Juliana Tuwima, w związku z tym 28 listopada odbyło się w naszym przedszkolu spotkanie poetyckie „Julian Tuwim Dzieciom”. Celem imprezy było popularyzowanie wśród przedszkolaków twórczości tego poety, a wiec wszyscy wyruszyli tuwimowską lokomotywą w podróż do Wierszolandii. Zatrzymując się na kolejnych stacjach dzieci mogły usłyszeć wybrane wiersze Juliana Tuwima prezentowane indywidualnie bądź grupowo. Znalazły się wśród nich: „Kotek”, „Dyzio Marzyciel”, „Bambo”, „Okulary”, „Słoń Trąbalski”, „”Abecadło”, „Rzepka”. Podczas imprezy wszyscy świetnie się bawili, szczególnie rozśmieszył dzieci pan Hilary szukający swoich okularów. Na zakończenie pani dyrektor podziękowała przedszkolakom i wręczyła drobne upominki.

Małgorzata Pawełczyk

Kategorie: 2013/2014