Dzień Pluszowego Misia w naszym przedszkolu

25 listopada obchodzimy Dzień Pluszowego Misia. Przedszkolaki z naszego przedszkola ochoczo włączyły się w obchody tego święta. Dzieci poznały historię święta, wspólnie recytowały „Życzenia dla Misia”. Bawiły się  przy piosenkach: „Jadą, jadą misie”, „Niedźwiadek”, „Szare misie”, „Pokochaj pluszowego misia”. Podczas zabawy logopedycznej ćwiczyły wspólnie ze swoimi misiami języczek. Przedszkolaki opowiadały o swoich pluszowych przyjaciołach, wykonywały z nimi ćwiczenia, tańczyły, śpiewały im piosenki i bawiły się do popularnej zabawy „Stary Niedźwiedź mocno śpi..,”. Dzieci wykonywały podobizny misiów wykorzystując rożne techniki plastyczne. Poznaliśmy także słynne niedźwiadki z znanych z bajek. Chusta animacyjna posłużyła w tym dniu do kołysania pluszaków. Kosztowaliśmy także przysmaku wszystkich misiów, czyli miodku. W przyszłym roku na pewno znowu zaprosimy do przedszkola wszystkie najukochańsze misie, misiaczki, miśki, małe i duże, białe i brązowe i wspólnie się będziemy uczyć i bawić. Po dniu pełnym wrażeń misie i ich właściciele wrócili do swoich domów, by znowu przytulić się przed zaśnięciem.

Urszula Kubica

Fotogaleria Myszek