Dzień Ziemi w Siódemeczce!

22 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Z tej też okazji przedszkolacy zebrali się wraz ze swoimi Paniami na uroczystości, gdzie otrzymali ważną wiadomość od naszej Planety – Ziemi. Pozostawiła w niej zadania do wykonania przez utworzone tego dnia drużyny. Grupa Myszek ubrana na zielono, stała się drużyną Natury, brązowa grupa Żabek – drużyną Ziemi, czerwone Tygrysy – drużyną Ognia, białe Jeżyki – drużyną Powietrza i niebieskie Sówki – drużyną Wody.

Zespoły Żywiołów konkurowały i rywalizowały między sobą pamiętając o zasadach gry fair-play. Pomimo tego potrafili również współpracować tak, aby pomóc wykonać powierzone im zadania.

Nie zabrakło konkurencji takich jak segregowanie śmieci, sadzenie roślin, dzielenie nasion, granie na instrumentach ze starych gazet, pokonywanie toru przeszkód czy przelewanie wody. Odśpiewaliśmy także wspólnie kilka piosenek, takich jak np. „Jestem sobie ogrodniczka”.

Razem zdołaliśmy wykonać wszystkie zadania i pomóc Planecie Ziemi. Każdy wychodził z sali z ogromnym uśmiechem na twarzy oraz „Orderem Przyjaciela Przyrody”.

Pamiętajmy, aby każdego dnia troszczyć się o naszą Ziemię i w codziennych czynnościach mieć na względzie dobro ludzi, fauny, flory, a także przyszłych pokoleń.

Zapraszamy do galerii zdjęć.