II tydzień ferii „W zdrowym ciele zdrowy duch”

20190219_100239     Ostatni tydzień ferii poświęcony był zdrowiu. Propagowanie zdrowego stylu życia to cel główny naszych zajęć. Przedszkolaki zapoznane zostały z piramidą żywieniową oraz produktami, które dostarczają dzieciom witamin i niezbędnych składników mineralnych potrzebnych dla ich prawidłowego rozwoju. Samodzielnie przygotowywały zdrowe kanapki oraz sałatki owocowe, segregowały produkty spożywcze wskazując te zdrowe i niezdrowe. Ale zdrowe odżywianie to nie wszystko, trzeba zadbać również o kondycję, stąd zabawy ruchowe, spacery oraz ćwiczenia gimnastyczne z wykorzystaniem mini siłowni i innych przyborów gimnastycznych. Zdobyte wiadomości utrwalały w pracach plastycznych oraz słuchając wierszy i opowiadań o tematyce prozdrowotnej.

Małgorzata Machoń

[spoiler title=”Zobacz fotogalerię…” close=”1″ style=”1″] [custom_gallery style=”1″ source=”post” link=”image” description=”0″ size=”152×120″ limit=”200″] [/spoiler]
Kategorie: 2018/2019