Jasełka „Sówek”

Okres Bożego Narodzenia to czas wyjątkowy, pełen radości, refleksji, nadziei i serdecznych spotkań w gronie najbliższych. W dobrym przeżyciu Bożego Narodzenia pomaga świadome pielęgnowanie tradycyjnych zwyczajów i rytuałów świątecznych. Jednym z nich są Jasełka, czyli widowisko o Bożym Narodzeniu, którego treścią jest historia narodzenia Pana Jezusa.
13 – go stycznia 2023. Grupa Sówek zaprosiła swoich Rodziców do przedszkola na Jasełka. Przygotowania do nich trwały wiele dni, uczyliśmy się ról, kolęd i pastorałek. Świąteczny nastrój podkreślały niecodzienne stroje dzieci i bożonarodzeniowa dekoracja sali.
Przedszkolaki na moment także przestały być zwykłymi dziećmi i zmieniły się w najświętszą rodzinę, anioły, gwiazdki i wiele innych postaci, które przybyły do Betlejem. Mali artyści z dużym przejęciem i zaangażowaniem wiernie odtwarzali swoje role, prezentowali umiejętności recytatorskie i wokalne. Wszystkim przedszkolakom należą się ogromne pochwały za zaangażowanie, recytowane wierszyki, kolędy i pastorałki, dzięki którym stworzyły wspaniałą, jeszcze wciąż świąteczną atmosferę. Po przedstawieniu wszyscy przy wspólnym stole częstowaliśmy się wspaniałymi wypiekami naszych Rodziców i wspólnie, przy wtórze gitary śpiewaliśmy znane wszystkim kolędy. Takie podniosłe chwile nie tylko utrwalają dzieciom znajomość tradycji i zwyczajów świątecznych, lecz wzmacniają serdeczne relacje między nami.
Występy dzieci przypomniały Rodzicom świąteczny nastrój niedawno przeżytych chwil, a nam wszystkim uświadomiły, dlaczego co roku, z niecierpliwością czekamy na te właśnie święta.

Renata Suski