Jesteśmy z Wami każdego dnia!

Opublikowane przez przedszkole7 w dniu

„W prehistorycznym lesie”W PREFISTORYCZNYM LESIE - ILUSTRACJA

(wtorek – 12.05.2020r.)

[spoiler title=”Propozycje zabaw dla dzieci 3 i 4-letniech” close=”1″ tyle=”1″]

1. Prehistoryczny las. Obejrzyjcie wraz ze swoim dzieckiem poniższe obrazki. Zastanówcie się wspólnie jak wyglądał las za dawnych czasów? Co było w nim innego? Jakie rośliny w nim rosły? Jakie zwierzęta go zamieszkiwały? Jakie uczucia budzi w Was ten prehistoryczny las?

 

prehistoryczny lasprehistoryczny las 2prehistoryczny las 3prehistoryczny las 5

prehistoryczny las 6prehistoryczny las 7prehistoryczny las 8prehistoryczny las 9prehistoryczny las 10

2. Zadanie matematyczne. Połącz linią drzewa od najmniejszego do największego.

drzewa_karbon

3. Zabawa ruchowa pt. „Mamut toczy kłodę”. Do zabawy wykorzystajmy kołdrę lub koc. Zawińmy dziecko w tzw. rulon w kołdrę (pozostawiając mu głowę na zewnątrz) , a następnie sami udając mamuta delikatnie popychajmy kołdrę tak, by dziecko się stopniowo z niej rozwijało. Zabawę powtarzamy kilka razy (możemy za każdym razem udawać inne prehistoryczne zwierzę).

4. „Kolorowe kamienie” – ćwiczenia manualno-plastyczne. Wybierzcie się na spacer i podczas niego postaracie się znaleźć kilka większych kamieni. Następnie, po powrocie do domu, przy użyciu farb plakatowych pomalujcie je nadając im finezyjne barwy i tworząc z nich skamieniałości.

kamienie

5. Posłuchajcie i obejrzyjcie teledysk do piosenki „Ribidibi” . Zwróćcie szczególną uwagę na to jak wygląda las w którym mieszka bohater w piosence. A może nauczycie się ją śpiewać?

[/spoiler]

[spoiler title=”Propozycje zabaw dla dzieci 5 i 6-letniech” close=”1″ tyle=”1″]

1. Polska za czasów prehistorii – na początek zachęcam do zapoznania się z prehistoryczną historią naszych polskich terenów.

2. W prehistorycznym lesie – zachęcam do wysłuchania piosenki i rozmowy na temat roślinności jaka występowała w czasach prehistorycznych.

3. Prehistoryczne malowidła – W prehistorycznych lasach można było spotkać jaskinie, w których dziś odkrywamy malowidła wykonane przez ówczesna ludność. Zobaczcie sami…

bison-1171794_960_720

… zachęcam do samodzielny wykonania rysunków na skale. Do wykonania prehistorycznych obrazów wystarczy papier (pogniecione: gazeta, papier szary, śniadaniowy lub zwykła kartka papieru), kolorowe farby i trochę wyobraźni. Inspiracje do działania załączam poniżej.

S6002735-300x295

4. Paleontologiczne wykopaliska – wiem, że dinozaury wyginęły dawno temu, a o ich życiu dowiadujemy się głównie z wykopalisk, dlatego zachęcam Was do przygotowanie własnych domowych wykopalisk.

Potrzebne materiały:

  • masa solna,
  • piasek,
  • pędzelek,
  • pudełko
  • szablon kości dinozaura.

Sposób przygotowania:

Ulep z masy solnej szkielet dinozaura według wzoru. Następnie po stwardnieniu kości przyklej jej do tekturki w pudełku.

 

 

 

Gdy klej już wyschnie wsyp piasek do pudełka i zacznij odkrycia…16990890_1885389778363187_581489842_o-300x225 (1)

/Źródło: https://przedszkolankowo.pl/2017/02/25/dino-zabawy-czyli-wesolo-obchodzimy-dzien-dinozaura/ /

Życzę dobrej zabawy mali paleontolodzy!

5. Prehistoryczne gady – w prawdzie jutro dowiecie się więcej o dinozaurach, ale już dziś zachęcam Was  i waszych rodziców do wykonania króla dinozaurów – Tyranozaura techniką origami.

6. Wycieczka do czasów, w których żyły dinozaury – gdy już miną czasy naszej kwarantanny i będziemy mogli organizować wycieczki, zachęcam Was i wasze rodziny do wizyty w szczególnym miejscu poświęconym prehistorycznym czasom tzn. w Jurajskim Parku w Krasiejowi. Tam dowiecie się wielu rzeczy o prehistorycznym życiu, a dziś zachęcam do odwiedzenia ich strony i poznanie kilku ciekawostek dotyczących tych odległych czasów.

Pawilon Paleontologiczny Wykopaliska

[/spoiler]

Kategorie: 2019/2020

Przejdź do treści Przejdź do menu