Jesteśmy z Wami każdego dnia!

„Dobre maniery”MANIERY- ILUSTRACJA

(piątek – 05.06.2020r.)

[spoiler title=”Więcej propozycji zabaw dla naszych przedszkolaków na dziś!” close=”1″ tyle=”1″]

1. Drogie siódemeczkowe przedszkolaki, zapraszmy Was dzisiaj na lekcję dobrych manier. Czy wiecie co to są dobre maniery? To zasady, które podpowiadają nam, jak zachować się w różnych sytuacjach.
Pierwszej lekcji udzieli nam Myszka w Paski.

2. Kolejne słowa, które powinien znać każdy przedszkolak przypomni nam mały Lolo

3. Trzy słówka bardzo proste do zapamiętania:

Dziękuję, przepraszam i proszę.
Trzy słówka za trzy małe grosze.
To przecież niewiele kosztuje,
Gdy powiesz uprzejmie dziękuję.

Sprawdźmy, czy potraficie ich właściwie używać.

• koleżanka poczęstowała Cię cukierkiem – powiesz ……….
  • potrąciłeś kolegę podczas zabawy w berka – powiesz ……….
  • podajesz dziadkowi gazetę – powiesz ……….
  • mamaprzygotowała dla Ciebie ulubione kakao – powiesz ……….
  • chcesz, żeby pani w przedszkolu podała Ci zabawkę, która stoi na półce – powiesz ………

4. Zapraszamy Was na spotkanie z Bajkową Drużyną. Od niej nauczymy się, jak czarować świat słowami.

Proponujemy Wam stworzenie postaci trzech wróżek o imionach: Proszę, Przepraszam, Dziękuję. Możecie posłużyć się dowolnie wybraną techniką: rysować kredakmi lub pastelami, malować farbami, wycinać z papieru kolorowego.

5. Na zakończenie druga lekcja dobrych manier z Myszką w Paski.

[/spoiler]
Kategorie: 2019/2020