Jesteśmy z Wami każdego dnia!

„Za co lubimy lato?”CO NAM DAJE LATO - ILUSTRACJA

(poniedziałek – 08.06.2020r.)

Witajcie nasze drogie przedszkolaki!

Już niedługo, bo 20 czerwca powitamy nową porę roku – lato. Wszyscy czekamy na nie z utęsknieniem.  Dlatego ten tydzień poświęcony będzie właśnie tej porze roku, z wszystkimi jej przyjemnościami i kolorami.

[spoiler title=”Więcej propozycji zabaw dla naszych przedszkolaków na dziś!” close=”1″ tyle=”1″]

1. Zapraszam do wysłuchania piosenki „Po łące biega lato”

2. Zabawa pantomimiczna „Zgadnij co robię”

Przedstawianie ruchem ciała, mimiką, gestem różnych czynności wykonywanych latem na świeżym powietrzu (np. jazda na rowerze, gra w piłkę, pływanie, łowienie ryb itp.)

3. „Letnia łąka” –  to piękna, kolorowa, prosta w przygotowaniu praca plastyczna zarówno dla dzieci młodszych jak i starszych.

Materiały i przybory

• kartka błękitnego papieru A4
  • klej
  • zielona bibułka
  • kolorowe, samoprzylepne kwiatki (dla dzieci młodszych) i kwiatki samodzielnie narysowane i wycięte przez starsze dzieci.

Sposób wykonania

Z bibuły przygotowujemy paski 2-3 cm ( różnej długości), naklejamy  na kartkę. Następnie w różnych miejscach zielonych pasków naklejamy kwiatki (dzieci starsze mogą same powycinać wcześniej przez siebie narysowane kwiatki, dzieci młodsze przygotowują kwiatki z rodzeństwem, mamą czy tatą i samodzielnie je przyklejają).

hgdbfd

dadsdfg

Źródło: https://ekodziecko.com/laka

4. Zabawa dydaktyczna „Zaczarowany worek” – do worka z materiału wkładamy różne przedmioty kojarzące się z latem (okulary, skakanka, piłeczka, czapeczka z daszkiem, krem), wkładamy rękę do worka i rozpoznajemy po dotyku „Co to jest” , dzieci starsze mogą dodatkowo określić z czego dotknięty przedmiot jest wykonany.

5. A na zakończenie trochę ruchu „Kto jak skacze”

[/spoiler]
Kategorie: 2019/2020