Jesteśmy z Wami każdego dnia!

„Latem czasem, słońce czasem deszcz”SŁOŃCE I DESZCZ - ILUSTRACJA

(Środa – 24.06.2020r.)

[spoiler title=”Więcej propozycji zabaw dla naszych przedszkolaków na dziś!” close=”1″ tyle=”1″]

Witajcie drogi dzieci!

Na kartach z kalendarzu pojawiło już się lato, ale niestety pogoda nie zawsze nas rozpieszcza. Czasem świeci piękne słońce i można bawić się na świeżym powietrze. Czasem niestety pada deszcz… co nie oznacza od razu nudy. Dziś kilka propozycji zabaw na dni te słoneczne i te deszczowe.

Udanej zabawy!

1.  Gdy idzie burza, to…” – spróbujcie teraz dokończyć zdanie i porozmawiajcie z rodzicami o tym jak należny zachować się podczas burzy.

Jak się zachowywać, gdy zbliża się burza? Gdzie można się schronić? (w sklepie, w samochodzie). Czego nie można robić? (stać w wodzie, chować się pod drzewem). Jak zachowywać się w czasie burzy w domu? (pozamykać okna, wyłączyć urządzenia elektryczne, bo uderzenie pioruna może spowodować porażenie).

2. Burza nie jest taka zła.

3. Tęczowe parasolki.

4. Deszczowa chmura.

5. Wspaniałym pomysłem na niepogodę są zabawy kulinarne m.in Owocowa Pizza

6. Na zakończenie kilka tanecznych ćwiczeń, aby przepędzić burzowe chmury.

[/spoiler]
Kategorie: 2019/2020