„Każdy zdrowy zuch, lubi sport i ruch”

DSCN0077       We wtorek 25 września w Siódemeczce odbyła się uroczystość pod hasłem „Każdy zdrowy zuch, lubi sport i ruch” w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu z inicjatywy Komisji Europejskiej. Impreza miała na celu zachęcić wszystkie dzieci do aktywnego trybu życia w myśl hasła kampanii #BeActive (Bądź aktywny).

Tego dnia pomimo niesprzyjającej pogody wszystkie przedszkolaki zwarte i gotowe do działania stawiły się przedszkolu. Impreza rozpoczęła się od wspólnej rozgrzewki poprowadzonej przez Pana Piotra Bogackiego trenera piłki nożnej Akademii Sportowej Lubliniec. Następnie wszystkie dzieci wzięły udział w  rywalizacji międzyzespołowej na torach przeszkód przygotowanych przez nauczycieli. Nasi najmniejsi uczestniczyli w grach i zabawach ogólnorozwojowych „GIMNASTYKA DLA SMYKA”. Głównym punktem imprezy był mini turniej piłki nożnej „PIŁKARSKIE POTYCZKI”. Piłkarze, którzy uczestniczyli w rozgrywkach dali z siebie wszystko, a ich umiejętności wywarły na widzach duże wrażenie. Rozgrywkom towarzyszyły wielkie emocje i motywujący zawodników doping. Trener zachęcił zawodników do dalszego rozwijania talentu piłkarskiego. Na zakończenie uroczystości każde dziecko otrzymało statuetkę zdrowego i sprawnego zucha. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w promocję zdrowego stylu życia.

Angelika Pradela

[spoiler title=”Zobacz fotogalerię…” close=”1″ style=”1″]