Kochamy Cię Polsko! – Uroczystości Majowe

W ubiegły piątek cała społeczność przedszkolna wzięła udział w uroczystościach majowych. Rozpoczęliśmy uroczystym wprowadzeniem flagi oraz odśpiewaniem hymnu.

Dzieci już wcześniej przygotowywały się do obchodów poprzez omawianie w swoich grupach legend i wierszy dotyczących historii naszej Ojczyzny. Były to legendy „O Białym Orle”, „O Smoku Wawelskim”, „O Warsie i Sawie”, „O hymnie” oraz wiersz „Dzień majowy”. Każda grupa zaprezentowała swoją treść, odpowiedziała na zadane pytania, a także zademonstrowała zbiorową pracę plastyczną. Nie zabrakło również ulubionych piosenek dzieci opowiadających o pięknie i bogactwie naszego kraju. Wydarzenie zakończył przemarsz w rytmie piosenki „Konstytucja 3-go Maja”.