Kolorowa Jesień

„Gdy jesień znowu zawita,

na łące, w lesie i w polu,

wszędzie jest kolorowo,

nawet u nas w przedszkolu”.

24 października w grupie 5-latków odbyło się przedstawienie pt. „Kolorowa jesień” na które zaproszeni zostali rodzice i bliscy przedszkolaków. W scenerii barwnego jesiennego lasu dzieci przebrane za leśne zwierzątka, krasnale, wróżki, wietrzyk, listki dały popis swoich umiejętności recytatorskich, tanecznych i wokalnych. Jesień w złocistej sukience z koszykiem jesiennych darów „malowała świat na tysiące pięknych barw”. W  przedstawieniu ukazane zostały wszystkie uroki jesieni: był spacer w deszczu w towarzystwie deszczowego króla, grzybobranie, rozmowa zajączka z listkami oraz przygotowania wiewiórki i misia do nadchodzącej zimy. Na zakończenie krasnoludki przypomniały obowiązki i zasady zachowania się „średniaków”. Pierwszy w tym roku szkolnym występ 5-latków nagrodzony został gromkimi brawami, a po występie mali artyści oraz goście zaproszeni zostali na słodki poczęstunek.

Małgorzata Machoń

Kategorie: 2013/2014