„Leśne Skrzaty” z wizytą na poczcie

W ramach zrealizowanego tematu „Na poczcie” dzieci z grupy III 8 marca wybrały się na wycieczkę na pocztę w Lublińcu, aby utrwalić zdobyte w przedszkolu wiadomości na temat tej instytucji użyteczności publicznej i przyjrzeć się jej z bliska. Z wielkim zainteresowaniem oglądały pomieszczenie poczty, mogły zaobserwować pracę urzędnika pocztowego i uświadomić sobie, jak wielkie znaczenie ma ten urząd w życiu codziennym. Dzieci samodzielnie wysłały kartkę do przedszkola i z wielką niecierpliwością oczekiwały na przyjście listonosza.   Wycieczka ta była ogromnym przeżyciem, ponieważ jak wiadomo, nic tak nie zaznajamia dziecka z danym środowiskiem, jak możliwość obejrzenia go na żywo. Na zakończenie spotkania i w ramach podziękowania wręczyliśmy paniom urzędniczkom tulipany.

Urszula Kubica

[custom_gallery style=”1″ source=”post” link=”image” description=”1″ size=”200×200″ limit=”10″]

Kategorie: 2015/2016